Ogłoszenia duszpasterskie na 26. niedzielę zwykłą – 01.10.2023

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00. rozpocznie się/rozpoczęło się przygotowanie do bierzmowania dla uczniów klas siódmych i ósmych.
 2. Dziś o godz. 18.00 zainaugurujemy codzienne nabożeństwa różańcowe: wszystkich wiernych zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dodatkowo oprócz soboty będzie nabożeństwo różańcowe dla studentów i młodzieży o godz. 19.30, a od poniedziałku do czwartku będzie różaniec dla dzieci o godz. 17.00.
 3. Od jutra będą już odprawiane Msze Święte akademickie od poniedziałku do piątku o godz. 20.00.
 4. W pierwszą środę miesiąca od procesji ze świecami o godz. 18.00 i nabożeństwa różańcowego rozpocznie się nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
 5. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 17.00 – 20.00; nie będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 października, zapraszamy na Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40 i Mszę św. o godz. 8.00 oraz na nabożeństwo wynagradzające.
 7. W przyszłą niedzielę – zgodnie z wieloletnią tradycją – po wszystkich Mszach św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na pomoc najuboższym parafianom, świadczoną przez Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się inauguracja roku akademickiego w DA «Na Miasteczku». Jednocześnie rozpoczniemy akademickie rekolekcje «Na dobry początek», które będą trwały do środy. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów na Mszę św. o godz. 20.00: na inauguracje roku akademickiego i rekolekcje akademickie.
 9. Za dwa tygodnie – w sobotę, 14 października, rozpocznie się drugi rok działalności Szkoły Biblijnej: zajęcia będą miały miejsce w Sali Akademickiej o godz. 9.30. Więcej informacji znajdziemy w najnowszym numerze gazety parafialnej.
 10. Wspólnota Neokatechumenalna przy naszej parafii, przeżywając etap Traditio, jest wezwana, by głosić Ewangelię każdemu z nas. Przez cały rok, co tydzień w czwartek w godz. 19.00—20.00 członkowie Wspólnoty będą odwiedzać mieszkania parafian i głosić Dobrą Nowinę. Przyjmijmy z życzliwością posłanych do tego dzieła.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych oraz o tym, że parafia ma przyszłość. Dostępny jest także nowy Gość Extra (w cenie 14 złotych), a w nim wszystko o Matce Bożej i prywatnych objawieniach. Z kolei w Niedzieli znajdziemy wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem, przeczytamy też, jakie błędy najczęściej popełniają rodzice w wychowaniu religijnym. W zakrystii są też do nabycia: drugi numer kwartalnika Magazyn, Staś dla najmłodszych, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Trwajcie w miłości dla młodzieży.  A przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 12. Dziś przed kościołem można nabyć miód i produkty pszczele od krakowskich pszczelarzy.
 13. Ogłoszenie PROJEKTU A PAULO.
 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin:
  Zdzisław Chronowski, z ul. Beniowskiego.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…