Ogłoszenia duszpasterskie na 27. niedzielę zwykłą – 08.10.2023

 1. Przypomnijmy, że dziś po wszystkich Mszach św. przed kościołem można złożyć ofiarę na pomoc najuboższym parafianom, świadczoną przez Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
 2. Codziennie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 18.00. Dodatkowo oprócz soboty zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dla studentów i młodzieży o godz. 19.30, a od poniedziałku do czwartku – na różaniec dla dzieci o godz. 17.00.
 3. Dziś odbędzie się inauguracja roku akademickiego w DA «Na Miasteczku» i – jednocześnie – rozpoczną się studenckie rekolekcje «Na dobry początek», prowadzone przez naszych duszpasterzy akademickich. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów na Mszę św. o godz. 20.00: na inauguracje roku akademickiego i rekolekcje akademickie.
 4. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 5. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących oraz na spotkanie.
 6. W sobotę, 14 października, zgodnie z zapowiedzią rozpocznie się drugi rok działalności Szkoły Biblijnej, którą prowadzi profesor Waldemar Rakoczy CM. Pierwsze zajęcia nowego roku rozpoczną się, jak zwykle, w Sali Akademickiej o godz. 9.30.
 7. W przyszłą niedzielę – 23. Niedzielę Papieską – przed kościołem zbierane będą ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 zgromadzą się rodzice i dzieci, które w naszym kościele przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej; dzieci otrzymają poświęcone różańce.
 9. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędą się kolejne spotkania dla kandydatów do bierzmowania: kandydaci z klas siódmych zgromadza się w sali nad zakrystia (Sali Parafialnej), a kandydaci z klas ósmych – w budynku Duszpasterstwa Akademickiego. Kto nie był na pierwszym spotkaniu – może jeszcze dołączyć.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy cykl interesujących artykułów na temat rzymskiego etapu Synodu o synodalności – znajdziemy tam odpowiedzi na wiele naszych pytań. Dostępny jest także nowy Gość Extra, a w nim wszystko o Matce Bożej i prywatnych objawieniach. Z kolei w Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak odsiać kłamstwa wyborcze od prawdy i czym katolik powinien się kierować przy wyborze swoich kandydatów oraz czy istnieje przepis na udane małżeństwo? W zakrystii są też do nabycia: drugi numer kwartalnika Magazyn, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Trwajcie w miłości dla młodzieży.
 11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka:
  + Anna Turek, z ul. Kazimierza Wielkiego.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…