Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła – 29.10.2023

 1. Jeszcze dziś, jutro i we wtorek zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 18.00.
 2. W środę, 1 listopada, obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych, a w czwartek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (czyli tzw. Dzień Zaduszny): zwłaszcza w tych dniach starajmy się pomóc naszym zmarłym przez ofiarowanie w ich intencji Mszy Świętej i Komunii Świętej oraz zyskanie odpustu zupełnego. Odpust zupełny do ofiarowania za zmarłych w dniach 1 i 2 listopada można zyskać uczestnicząc we Mszy Świętej w kościele, zaś związany z nawiedzeniem cmentarza – przez osiem dni listopada. Więcej informacji znajdziemy w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…
 3. W środę Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Pamiętamy, że uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem obowiązującym. W środę nie będzie Mszy św. z udziałem dzieci przedszkolnych w kaplicy akademickiej, nie będzie także nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie codziennie o godz. 18.00. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej; za polecanych w nowych wypominkach całorocznych modlić się będziemy w niedziele o godz. 7.30 – począwszy od niedzieli 5 listopada.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. Chór Mariański zaprasza na koncert patriotyczny, który odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej w niedzielę 12 listopada o godz. 18.00. Zapisy na zaproszenia są przyjmowane w zakrystii; opłata wynosi 50 złotych.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o najnowszej adhortacji papieża Franciszka poświęconej św. Teresie od Dzieciatka Jezus; o zagrożeniach, które czyhają na dzieci w Internecie; oraz o znaczeniu naszych imion; jest też ciekawa opowieść o cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Z kolei w Niedzieli przeczytamy o lęku przed odchodzeniem i godnym przeżywaniu żałoby, o przeżywaniu śmierci w kulturze ludowej oraz co przeszkadza w prawdziwym spotkaniu między pokoleniami. W zakrystii są do nabycia nowe numery Stasia dla najmłodszych i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. A przy wyjściach z kościoła jest wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 8. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki:
  + Aniela Bielska, z ul. Warmijskiej;
  + Jadwiga Rybicka, z ul. Armii Krajowej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…