Ogłoszenia duszpasterskie na 31. niedzielę zwykłą – 05.11.2023

 1. Przypominamy, że odpust zupełny do ofiarowania za zmarłych można zyskać nawiedzając cmentarz i modląc się tam za zmarłych do dnia 8 listopada. Należy wypełnić także pozostałe warunki odpustu zupełnego: Komunia św. sakramentalna, jakakolwiek modlitwa według intencji Ojca Świętego i zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu. Bez spełnienia tych warunków zyskuje się odpust cząstkowy.
 2. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których modlimy się w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a od 2 do 8 listopada codziennie o godz. 8.00 jest w ich intencji sprawowana Msza Święta. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne są przyjmowane wyłącznie w kancelarii parafialnej; za polecanych w wypominkach całorocznych modlić się będziemy w każdą niedzielę o godz. 7.30.
 3. W czwartek, 9 listopada, po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 4. W listopadzie – miesiącu modlitwy za zmarłych –zachęcamy do włączenia się w Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym, by systematycznie i w sposób zorganizowany pomagać osobom konającym i duszom w czyśćcu cierpiącym w otrzymaniu łaski Bożego Miłosierdzia. Można to uczynić w najbliższy piątek, 10 listopada: Wspólnota zaprasza na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących, i na spotkanie po Mszy św.
 5. W sobotę, 11 listopada, będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Msze Święte – jak w dni powszednie. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9.00.
 6. Chór Mariański zaprasza na koncert patriotyczny, który odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej w niedzielę 12 listopada o godz. 18.00. Zapisy na zaproszenia są przyjmowane w zakrystii; opłata wynosi 50 złotych.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o parafiach, które zasłynęły największą liczbą powołań kapłańskich i zakonnych, znajdziemy także artykuł o niedawno zmarłej Wandzie Półtawskiej, przyjaciółce św. Jana Pawła II. Z kolei w Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jaka będzie wieczność i kto będzie żył na wieki, o wpływie wiary na walkę z chorobą oraz jak rozpoznać, że dziecku jest potrzebna specjalistyczna pomoc psychologiczna. W zakrystii są jeszcze do nabycia nowe numery Stasia dla najmłodszych i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 8. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki:
  + Anna Jaworska-Krupińska, z ul. Żelechowskiego;
  + Irena Topa, z ul. Galla;
  + Bogusława Berhang-Prochownik, z ul. Cichy Kącik.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…