Ogłoszenia duszpasterskie na 33. niedzielę zwykłą – 19.11.2023

 1. Codziennie o godz. 18.00 modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.
 2. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata: we Mszy św. o godz. 9.30 weźmie udział Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, a po Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi i odśpiewamy pieśń Ciebie Boga wysławiamy
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w Sali Parafialnej odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 4. W przyszłą niedzielę nasz Chór Mariański zaprasza na Mszę Świętą o godz. 16.30 w intencji śp. Jana Rybarskiego – w 5 r. jego śmierci; po Mszy św. Chór Mariański wystąpi z okolicznościowym koncertem.
 5. Już od następnej niedzieli będzie można nabywać w zakrystii i przed kościołem opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, ponieważ tegoroczny Adwent będzie bardzo krótki: 4. niedziela Adwentu przypada w Wigilię Bożego Narodzenia. Ofiara za świecę — od 12 zł (a za duże świece – od 20 złotych). Jak zawsze gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece służą finansowaniu wakacyjnego wypoczynku dzieci, posiłków, stypendiów oraz rehabilitacji i leczeniu chorych; część ofiar przeznaczona jest na dożywianie dzieci w krajach głodujących.
 6. W tym miesiącu kończy się drugi rok Nowenny ku czci Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik – z racji zbliżającej się 200. rocznicy objawienia na rue du Bac w Paryżu. Z tej racji zachęcamy do udziału w Triduum – trzech dniach modlitwy dla uczczenia Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik – w dniach 26—28 listopada: w nabożeństwach, które zostaną odprawione o godz. 18.00.
 7. Wspólnota Góra Oliwnazaprasza na Kurs Alpha, który rozpocznie się w Domu Katolickim w poniedziałek 27 listopada. Zapisu można dokonać przez formularz na stronie www.kursalpha.pl.
 8. W zakrystii można nabywać prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym z okazji VII Światowego Dnia Ubogich polecamy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła. W Niedzieli przeczytamy o tym, jak nie ulec makabrycznym wizjom dotyczącym przyszłości ludzkości i planety oraz czy sen może być jedną z metod kontaktu z Bogiem. Do nabycia jest już adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. W zakrystii są też przyjmowane zapisy na zakup figurki Najśw. Maryi Panny z Lourdes – Patronki naszej parafii.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Tomasz Wierzba, z ul. Obopólnej;
  † Alicja Kowalczyk, z ul. Armii Krajowej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…