Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata — 26.11.2023

 1. Dziś wolontariusze HCPT Polska prowadzą kwestę na organizację dorocznej pielgrzymki do Lourdes dla osób niepełnosprawnych.
 2. Katechezy prowadzone przez katechistów drogi neokatechumenalnejodbywają się w niedziele i środy o godz. 19.30 w kaplicy pod zakrystią. Temat dzisiejszej katechezy: czym jest kerygmat?
 3. Zapraszamy do udziału w Triduum – trzech dniach modlitwy dla uczczenia Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik: od dzisiaj do wtorku o godz. 18.00.
 4. Jutro, w poniedziałek w naszym kościele obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik, a we wtorek wspomnienie św. Katarzyny Labouré, powiernicy Matki Bożej Niepokalanej. W poniedziałek na zakończenie każdej Mszy św. będzie można przyjąć Cudowny Medalik Matki Bożej Niepokalanej.
 5. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.30 zgromadzą się członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia (posługujący potrzebującym w naszej parafii), aby modlić się w intencjach własnych oraz podejmowanych dzieł. Przy tej okazji ponawiamy zachętę do włączenia się w działalność tej wspólnoty.
 6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną; nie będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.
 7. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40 i Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00.
 8. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe: dla dorosłych i dla studentów. Rekolekcje dla studentów poprowadzi o. Marcin Drąg OFMConv, duszpasterz duszpasterstwa akademickiego Ojców Franciszkanów «Mrowisko». Program rekolekcji jest zamieszczony w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…
 9. Już dziś przed kościołem, a także w zakrystii można nabywać opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 12 zł (a za duże świece – od 20 złotych). Jak zawsze gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece m.in. służą finansowaniu wakacyjnego wypoczynku dzieci, posiłków, stypendiów oraz rehabilitacji i leczeniu chorych, a także wspieraniu ośrodków służących dzieciom – np. Domu Matki i Dziecka.
 10. Przez cały grudzień trwać będzie ogólnopolska świąteczna akcja «Paczuszka dla Maluszka», organizowana przez Fundację Małych Stópek na rzecz Domu Samotnej Matki prowadzonego przez siostry Albertynki w Wadowicach. W naszym kościele po lewej stronie od ołtarza, w Domu Katolickim i w budynku Duszpasterstwa Akademickiego będą postawione choinki, a pod nimi pudełka, do których będzie można składać dary. Lista z potrzebnymi rzeczami będzie wywieszona przy każdej choince. Bombki z choinek może zabrać każdy darczyńca. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej akcji.
 11. W zakrystii można nabywać prasę katolicką. W Niedzieli po I sesji Synodu o synodalności przeczytamy o tym, jak oceniać projekt papieża Franciszka dotyczący zmian w Kościele, a także o możliwości udzielania chrztu osobom transseksualnym i dopuszczania ich do niektórych funkcji w Kościele. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, co łączy, a co różni Kościół katolicki i prawosławny oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia; do Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz ścienny na 2024 rok. Do nabycia jest także adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i nowy numer Stasia dla najmłodszych. A przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 12. Dziś przed kościołem można nabyć miód i produkty pszczelarskie od krakowskich pszczelarzy.
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Jacek Głogowski, z ul. Chocimskiej;
  † Joanna Godek, z ul. Nawojki.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…