Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Adwentu — 03.12.2023

 1. Dziś na wszystkich Mszach św. rozpoczynają się parafialne rekolekcje adwentowe. Serdecznie witamy ks. rekolekcjonistę – dra Mariana Półchłopka, który na co dzień posługuje w parafii św. Antoniego w Bronowicach Małych. W dni powszednie spotkania rekolekcyjne będą się odbywały o godz. 7.00, 9.00, 15.00, 18.30 i dla studentów o godz. 20.00; przed spotkaniami rekolekcyjnymi zapraszamy do wspólnej modlitwy. Spowiedź rekolekcyjna jest zaplanowana na środę do godz. 10.00 i od godz. 14.00. Program rekolekcji jest zamieszczony w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii… i został wywieszony w wejściu do kościoła.
 2. Katechezy prowadzone przez katechistów drogi neokatechumenalnejodbywają się w niedziele i środy o godz. 19.30 w kaplicy pod zakrystią. Temat dzisiejszej katechezy: sakrament pokuty.
 3. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach – adwentowej Mszy Świętej o Matce Bożej – odprawianej w dni powszednie o godz. 7.00; studentów zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki, a rodziców z dziećmi – od poniedziałku do czwartku na roraty o godz. 16.30. Wszystkich prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 4. W piątek, 8 grudnia, obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Rodziców oczekujących narodzin dziecka zapraszamy do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa, które będzie można otrzymać po każdej Mszy Świętej. W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna w piątek będzie nieczynna.
 5. W piątek od godz. 15.00 do 16.00 Wspólnota Żywego Różańca naszej parafii włącza się w modlitwę Jerycho Różańcowe 2023: zapraszamy na Eucharystię i modlitwę, a kto nie może przybyć proszony jest o modlitwę w domu. Modlimy się za naszą archidiecezję i za naszą Ojczyznę oraz o dobre przeżycie rozpoczynającego się roku liturgicznego, w jedności z Bogiem. Modlitwa Jerycha Różańcowego trwa od 2 do 9 grudnia przez wszystkie godziny dnia i nocy.
 6. W piątek minie rocznica śmierci śp. ks. Antoniego Bobaka CM. Za śp. ks. Antoniego modlić się będziemy w czasie Mszy Świętej o godz. 18.30.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 8. W piątek po Mszy św. o godz. 20.00 zapraszamy na Akatyst ku czci Bogarodzicy, przygotowany przez studentów DA «Na Miasteczku» (zapraszamy szczególnie wiernych, którzy w akatyście śpiewanym na żywo nie mieli jeszcze okazji uczestniczyć).
 9. W piątek przypada dzień imienin Marii Skawiny, naszej zakrystianki, a w sobotę dzień imienin ks. prof. Wiesława Przyczyny. Drogim Solenizantom życzymy potrzebnych łask Bożych i opieki Maryi Niepokalanej na każdy dzień służby Bogu i ludziom.
 10. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem, a także w zakrystii można nabywać opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 12 zł (a za duże świece – od 20 złotych). Jak zawsze gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy.
 11. Przez cały grudzień trwać będzie ogólnopolska świąteczna akcja «Paczuszka dla Maluszka», organizowana przez Fundację Małych Stópek na rzecz Domu Samotnej Matki prowadzonego przez siostry Albertynki w Wadowicach. W naszym kościele po lewej stronie od ołtarza, w Domu Katolickim i w budynku Duszpasterstwa Akademickiego są postawione choinki, a pod nimi pudełka, do których będzie można składać dary. Lista z potrzebnymi rzeczami będzie wywieszona przy każdej choince. Bombki z choinek może zabrać każdy darczyńca. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej akcji.
 12. Dziś przed kościołem można nabyć 500-elementowe puzzle z Jezusem Dobrym Pasterzem, odpowiednie na prezent dla dzieci w wieku od około 9 lat (cena sugerowana: 80 zł; minimalna: 50 zł).
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W najnowszej Niedzieli przeczytamy m.in. czy wystarczy być dobrym człowiekiem, aby osiągnąć życie wieczne, o tajemnicy Niepokalanego Poczęcia Maryi oraz o zagrożeniach płynących z islamizacji Europy. W Gościu Niedzielnym polecamy bardzo dobry wywiad z niemieckim biskupem Stefanem Osterem – o podzielonym Kościele w Niemczech oraz wyjaśnienie, dlaczego Kościół nie akceptuje masonerii. Do nabycia jest jeszcze poprzedni numer Gościa Niedzielnego – z dołączonym do niego pięknym kalendarzem ściennym na 2024 rok. Jest też nowy dwumiesięcznik poświęcony historii Kościoła. W zakrystii znajdziemy także nowy numer dwumiesięcznika Trwajcie w miłości dla młodzieży.
 14. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Helena Więcek, z ul. Skarbińskiego;
  † Aleksandra Kuszilek, z ul. Nowowiejskiej;
  † Irena Kubowicz, z ul. Królewskiej;
  † Aleksandra Bajorek, z ul. Warmijskiej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…