Vinaora Nivo Slider 3.x

Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Adwentu — 23.12.2018

 1. Dziś – podobnie jak w latach ubiegłych – w czasie Mszy św. o godz. 11.00 harcerze ze Szczepu «Północna Gwiazda» wniosą [wnieśli] do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze będą dzielić się światłem przed naszym kościołem dziś do godz. 19.00, a jutro (w poniedziałek) w godz. 10.00—13.00.
 2. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, które odprawimy dziś o godz. 18.00.
 3. Jutro, w poniedziałek, w Wigilię Narodzenia Pańskiego, Msze Święte będą sprawowane tylko w godzinach przedpołudniowych, a kancelaria parafialna będzie nieczynna. Okazja do spowiedzi świętej tylko do godz. 11.00.
 4. Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej o północy z poniedziałku na wtorek. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni i świadectwa miłości względem najbliższych, ale także znajomych i sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
 5. Ofiary zebrane na tacę w czasie Pasterki – czyli uroczystej Mszy św. o północy – zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych SOS, a zbierane w uroczystość Narodzenia Pańskiego – na wsparcie działalności charytatywnej Stolicy Apostolskiej.
 6. W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzeniaporządek nabożeństw w naszym kościele jak w każdą nie­dzielę. Nie będzie jedynie Mszy Świętych w kaplicy akademickiej oraz nieszporów.
 7. W niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu – 30 grudnia – otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2018 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa: o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich jubilatów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
 8. Przed kościołem można nabyć opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, jest do nabycia także nasz kalendarz parafialny na rok 2019. Ofiara za świecę — od 7 zł. Raz jeszcze gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy i wsparcia w ten sposób dzieła pomocy dzieciom i rodzinom w potrzebie.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W podwójnym numerze Gościa Niedzielnego (w cenie 8 zł) znajdziemy 132 świąteczne strony i obrazek z propozycją modlitwy przy wigilijnym stole, a w podwójnym numerze Niedzieli (w cenie 10 złotych) – śpiewnik kolędowy i płytę CD z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. Do nabycia są również inne czasopisma. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, świąteczny numer naszego pisma Z Życia Parafii
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

  † Barbara Zinkiewicz, z ul. Armii Krajowej;

  † Maria Jędrzejek, z ul. Chocimskiej;

  † Marek Łapiński, z ul. Krzywy Zaułek.

  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Msze św. w naszym kościele

Niedziele i święta

6.30   8.00   9.30 

11.00 (dla dzieci)

12.30  

15.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)  

16.30   18.30  

20.00 (akademicka)

Dodatkowo w niedziele w roku szkolnym w Kaplicy Akademickiej:

11.00 (dla dzieci przedszkolnych)   

Dni powszednie

6.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) 

7.00   8.00  

9.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)

15.00 (od listopada do Wielkiej Środy)  

18.30  

20.00 (w roku akademickim od poniedziałku do piątku)

Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna

czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 12.00 i 16.00 - 18.00 

Kontakt telefoniczny w godzinach urzędowania: (12) 622 59 21.

Poradnia życia małżeńskiego i rodzinnego

czynna w poniedziałki od godz. 18.00 i w środy od godz. 18.15 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) w pokoju Biblioteki Żywego Różańca (obok zakrystii) 

Nie ma spotkań w piąty poniedziałek i piątą środę miesiąca

Można się zapisać osobiście w godzinach urzędowania poradni lub dzwoniąc na numer 694-100-644 (poza godzinami urzędowania poradni)

Spowiedź św.

w niedziele i święta pół godziny przed każdą Mszą św.

w dni powszednie: 6.00 - 9.00 

(w lipcu i sierpniu 7.00 - 8.00)   

18.00 - 19.00   19.30 - 20.00

(w roku akademickim od poniedziałku do piątku)


Nr konta parafii:  Bank PEKAO S.A. 04 1240 1431 1111 0000 1045 8488