Vinaora Nivo Slider 3.x

Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2018

  1. Arcybiskup Metropolita Krakowski przekazał życzenia świąteczne:

Ukochani Archidiecezjanie! […] Z okazji Świąt Bożego Narodzenia z całego serca życzę Wam, Drodzy Archidiecezjanie, abyście na wzór pasterzy betlejemskich mogli w te Święte Dni przeżywać wiele prawdziwych duchowych radości; abyście wielbili Boga, który do końca nas umiłował, dając nam Swego Jednorodzonego Syna, zrodzonego z Maryi Dziewicy; abyście obdarzeni przez Pana łaską wewnętrznego pokoju, przekazywali go innym – swoim najbliższym, krewnym i znajomym.

Proszę Was także, abyście do swoich pełnych radości i uwielbienia świątecznych modlitw włączyli też modlitwy zanoszone w intencjach ks. profesora Janusza Mastalskiego, rektora naszego Wyższego Seminarium Duchownego, którego Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem pomocniczym Archidiecezji Krakowskiej. Już dzisiaj zapraszam Was do licznego udziału w jego biskupich święceniach, które odbędą się 5 stycznia 2019 roku w Katedrze na Wawelu o godzinie 10.00.

Na święty czas Bożego Narodzenia z serca Wam wszystkim błogosławię:  + Marek Jędraszewski, Arcybiskup Metropolita Krakowski

Do życzeń ks. Arcybiskupa i my, Wasi duszpasterze, dołączamy nasze życzenia: abyście, Drodzy w Panu, mogli dziękować Bogu w ten piękny, świąteczny czas, za radość, pokój serc, zdrowie i wszelkie dobra, których zechce udzielić Wam dobry Bóg.  

  1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania paczek świątecznych dla ubogich i spotkania wigilijnego dla osób samotnych i bezdomnych, które odbyło się w czwartek 20 grudnia. Dziękujemy bardzo licznym Ofiarodawcom, Siostrze Beacie, Członkom Stowarzyszenia Miłosierdzia oraz Młodzieży i Studentom z «Projektu a Paulo», którzy uczestniczyli w przygotowaniu spotkania wigilijnego i w zbiórce żywności oraz zanosili paczki i życzenia świąteczne do chorych.
  2. Dziś i jutro porządek Mszy Świętych w naszym kościele tak jak w każdą nie­dzielę. Nie będzie jedynie Mszy Świętych w kaplicy akademickiej oraz nieszporów. Składka w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  3. Podajemy do wiadomości, że w czwartek i piątek (czyli w dniach 27—28 grudnia) nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 20.00, a kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu.
  4. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii, w którym m.in. znajdziemy plan wizyty duszpasterskiej w domach parafian.

Msze św. w naszym kościele

Niedziele i święta

6.30   8.00   9.30 

11.00 (dla dzieci)

12.30  

15.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)  

16.30   18.30  

20.00 (akademicka)

Dodatkowo w niedziele w roku szkolnym w Kaplicy Akademickiej:

11.00 (dla dzieci przedszkolnych)   

Dni powszednie

6.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) 

7.00   8.00  

9.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)

15.00 (od listopada do Wielkiej Środy)  

18.30  

20.00 (w roku akademickim od poniedziałku do piątku)

Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna

czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 12.00 i 16.00 - 18.00 

Kontakt telefoniczny w godzinach urzędowania: (12) 622 59 21.

Poradnia życia małżeńskiego i rodzinnego

czynna w poniedziałki od godz. 18.00 i w środy od godz. 18.15 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) w pokoju Biblioteki Żywego Różańca (obok zakrystii) 

Nie ma spotkań w piąty poniedziałek i piątą środę miesiąca

Można się zapisać osobiście w godzinach urzędowania poradni lub dzwoniąc na numer 694-100-644 (poza godzinami urzędowania poradni)

Spowiedź św.

w niedziele i święta pół godziny przed każdą Mszą św.

w dni powszednie: 6.00 - 9.00 

(w lipcu i sierpniu 7.00 - 8.00)   

18.00 - 19.00   19.30 - 20.00

(w roku akademickim od poniedziałku do piątku)


Nr konta parafii:  Bank PEKAO S.A. 04 1240 1431 1111 0000 1045 8488