Ogłoszenia duszpasterskie na 30 niedzielę zwykłą — 23.10.2011

1. Bóg zapłać! za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, a przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Członkowie Akcji Katolickiej zebrali do skarbon 6.118 złotych.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00 i dodatkowo od poniedziałku do piątku: dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.

3. Kartki na wypominki za zmarłych prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.

4. Jutro, w poniedziałek zapraszamy do kościoła na pierwszą konferencję w cyklu spotkań biblijnych: po Mszy św. o godz. 18.30 ks. prof. Waldemar Rakocy CM wygłosi konferencję na temat: O miłości Boga względem człowieka.

5. Jak zwykle w czwartą środę miesiąca – podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji misji, zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie członków Koła Misyjnego w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

6. Pragniemy poinformować, że w czwartek, 27 października, w naszej parafii rozpoczyna swoją działalność poradnia psychologiczna. Psycholog będzie dyżurował w salce obok zakrystii w czwartki w godz. 19.00 – 21.00. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

7. W piątek, 28 października, przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

8. Apostolat Maryjny to jedna ze wspólnot działających w naszej parafii, która ma za zadanie – pod opieką i za przyczyną Matki Najświętszej – czynienie dobra w najbliższym otoczeniu, to jest we własnej rodzinie, wśród krewnych, przyjaciół i znajomych oraz w miejscu pracy. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w działalność Apostolatu Maryjnego, zapraszamy na comiesięczne spotkanie w przyszłą niedzielę, 30 października, o godz. 16.00 do sali parafialnej.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czym jest Fundusz Kościelny? Które z obiegowych przekonań na jego temat są prawdziwe, a które błędne? Znajdziemy także interesujący wywiad z posłem Jarosławem Gowinem. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, List oraz Miłujcie się! dla młodzieży i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

10. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Adela Michalina Markowska, z Al. Kijowskiej;

† Bolesława Janina Daniłowicz, z ul. Piastowskiej;

† Marta Kazimiera Szymska, z ul. Chocimskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *