Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Adwentu — 16.12.2012

1. P. Marta Sawicka – w imieniu własnym i swoich podopiecznych – dziękuje serdecznie za wsparcie prowadzonej przez nią kuchni dla ubogich: w ubiegła niedzielę przed naszym kościołem zebrano na ten cel 8.461 złotych.

2. Zarząd i członkowie Stowarzyszenie Miłosierdzia składają serdeczne podziękowanie Kierownictwu sklepów: Delikatesy «Złoty Róg» przy ul. Lea i sieci «Jubilat» przy ul. Rydla – za okazana przychylność i życzliwość w przeprowadzeniu III Ogólnopolskiej Akcji CARITAS «TAK POMAGAM» w dniach 14 i 15 grudnia, Młodzieży akademickiej za pomoc w akcji, a Klientom za ofiarowane dary, które zostaną przekazane potrzebującym wsparcia rodzinom i osobom samotnym w paczkach świątecznych. Jednocześnie Stowarzyszenie dziękuję Wiernym za produkty ofiarowane do kosza wystawionego w kościele. 

3. Dziś zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30 i koncert poświęcony twórczości wybitnego krakowskiego kompozytora Juliusza Łuciuka. W koncercie wezmą udział: Orkiestra Arcelor Mittal Poland pod dyrekcją Jana Ignatjuka i nasz Chór Mariański.

4. Zachęcamy do udziału w roratach, które są odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.

5. Stowarzyszenie Miłosierdzia zaprasza na tradycyjną wigilię dla osób samotnych i starszych: w czwartek, 20 grudnia, o godz. 14.00 w Klubie Parafial­nym.

6. Wystawienie Najśw. Sakramentu w najbliższy czwartek rozpocznie się dopiero po Mszy św. o godz. 15.00.

7. W sobotę, 22 grudnia, zapraszamy na świąteczne spotkanie dla ministrantów i krucjatek wraz z rodzicami – o godz. 16.00 w sali akademickiej.

8. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w święto św. Szczepana, chcielibyśmy otoczyć modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2012 r. jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Z tej racji w dniu 26 grudnia o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji wszystkich jubilatów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie dziękczynno-błagalnej i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej swojego uczestnictwa w tej Mszy św.

9. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 6 zł. Gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece są wykorzystywane na pomoc dzieciom z ubogich rodzin, w tym także na pomoc żywnościową dla głodujących dzieci w Afryce. W kościele przy ołtarzu św. Antoniego jest również wystawiony kosz na dary rzeczowe dla najuboższych: produkty żywnościowe i środki czystości.

10. Zgodnie z zapowiedzią – do skarbon znajdujących w nawie głównej, przy wyjściu z kościoła, można dziś złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o umęczonej ziemi Jezusa: dlaczego Palestyna od ponad 50 lat stale żyje w cieniu wojny?, i o tym, jaka jest prawda o rzekomej pazerności sióstr norbertanek z krakowskiego Salwatora. Do nabycia jest również m.in. Niedziela, List do Pani, świąteczny numer pisma ChiT (czyli Chrystus i Ty), nowy numer Miłujcie się! dla młodzieży i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, a także parafialny kalendarz ścienny na 2013 rok.
12.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Antoni Kalisz, z ul. Lea;

† Maria Krystyna Strzelecka, z ul. Staszczyka;

† Janina Cetera, z ul. Nawojki;

† Andrzej Antoniewicz, z ul. Skarbińskiego.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *