Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki — 01.01.2018

  1. Wszystkim naszym Parafianom i wszystkim Modlącym się w naszej świątyni składamy serdeczne życzenia Bożego pokoju i wielu łask na każdy dzień Nowego Roku Pańskiego 2018: niech Święta Boża Rodzicielka Maryja, którą czcimy w dniu dzisiejszym, wyprasza Wam u swojego Syna wszelkie potrzebne dary i łaski.
  2. Dziśporządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Zapraszamy na uroczyste nieszpory o godz. 18.00.  
  3. W tym tygodniu przypadają pierwsza środa, pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:
  • w środę zapraszamy nanabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes: rozpocznie się ono o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową.
  • w czwartekzapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu i do modlitwy o nowe powołania do służby Bożej oraz o świętość kapłanów;
  • w piątekod godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną (chyba że ksiądz uzgodnił inaczej); dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30.
  1. W sobotę, 6 stycznia, obchodzić będziemy w liturgii uroczystość Objawienia Pańskiego(Trzech Króli). Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło, które wcześniej będzie można nabyć u ministrantów przed kościołem. Święto Trzech Króli należy do tzw. świąt obowiązujących, jest także dniem modlitwy w intencji misji: ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie misji świętych.
  2. W niedzielę Chrztu Pańskiego, 7 stycznia, wszystkie grupy działające w parafii zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatekdo sali parafialnej. Po Mszy św. o godz. 16.30, w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca, zostanie dokonana zmiana tajemnic różańcowych, a następnie zgromadzimy się na świątecznym spotkaniu w sali akademickiej.
  3. W poniedziałek, 15 stycznia, o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego, znanego nam z zespołu Leszcze. Już dziś serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie.
  4. W zakrystii można nabyć prasę katolicką; są już nowe, noworoczne numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Do nabycia jest także parafialny kalendarz ścienny na 2018 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *